Mluvčí vlády Veronika Skořepová odchází z funkce

Vláda přišla o svou mluvčí. Z tohoto postu v sobotu odstoupila Veronika Skořepová. Důvodem byly spekulace o údajných nesprávných faktech v jejím životopise. K odchodu Skořepovou přiměla i kritika jejího vystupování v tisku, rozhlasu a televizi. Za vším je podle Skořepové negativní mediální kampaň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Skořepová | Foto: Úřad vlády ČR

Veronika Skořepová ale informace o chybách ve svém životopise stále odmítá. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu k tomu řekla: "Veškeré údaje, které jsem uvedla ve svém životopise, jsem premiérovi písemně doložila. Ke své žádosti jsem přistoupila proto, že cítím, že jsem se stala, možná i částečně kvůli vlastnímu neobratnému vyjádření v tisku, objektem sílící negativní mediální kampaně, jejímž cílem je podle mého názoru zdiskreditovat premiéra i vládu, kterou vede."

Jak jsme už ve vysílání informovali, Skořepová včera tvrdila, že pracovala v letech 2003 až 2004 jako šéfredaktorka plzeňského rádia Šumava. Působit měla také ve všech celoplošných televizích a ve dvou bulvárních denících. Podle Úřadu vlády nejsou podklady o praxi oficiální. Sama mluvčí tvrdí, že se při sestavování předběžného přehledu své praxe spletla, protože pracovala v jiném rádiu.

Veronika Malá, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme