Nadace Via udělila ceny za filantropii, získal ji i spoluzakladatel projektu Dobrý Anděl

Ceny VIA Bona za filantropii letos putují ke spoluzakladateli nadačního fondu Dobrý Anděl v ČR nebo projektu ‘Milý Ježíšku‘, novináři ocenili Kvido Štěpánka, jehož životní náplní je pomáhat potřebným. Ceny každoročně uděluje nadace Via, která v Česku dlouhodobě podporuje komunitní rozvoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soška Dárce od Františka Skály – tradiční symbol Ceny VIA BONA | Foto: VIA BONA

Cenu Via Bona za osobní nasazení a odvahu v pomoci ostatním lidem letos získal Petr Sýkora, spoluzakladatel nadačního fondu Dobrý Anděl, který pomáhá rodinám, kde dítě nebo někdo z rodičů trpí onkologickým onemocněním a jsou proto v těžké finanční situaci.

„Může se zaregistrovat kdokoli, tím se stane Dobrým andělem a potom může přispívat měsíčně libovolnou částkou. V současné době máme asi 30 tisíc registrovaných Dobrých andělů,“ popsal Petr Sýkora v Šedesátce Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cenu Via Bona za osobní nasazení a odvahu v pomoci lidem získal Petr Sýkora, spoluzakladatel Dobrého Anděla. Byl hostem Radiožurnálu

„Dobří andělé vidí, že veškeré finanční dary, které posílají, se dostanou k rodinám kompletně, tedy do posledního haléře. A je to dáno tím, že my financujeme provoz a režijní náklady Dobrého anděla. A také mají možnost se podívat, komu konkrétně pomáhají. Takže vědí, kam ty peníze jdou,“ vysvětlil Sýkora úspěch projektu.

Dodal, že z ceny Via Bona má radost, podle něj ale patří celému týmu, který spolu s ním Dobrého anděla buduje. „Dostali ji Dobří andělé a je to příležitost znova si v Česku říct, co vlastně Dobrý anděl dělá a proč má smysl pomáhat druhým.“

Cenu Via Bona letos dostali i další lidé, například Martin Kučera a Vojtěch Paukner za projekt Milý Ježíšku, který zajišťuje dárky pro děti v dětských domovech.

Celkové soukromé dárcovství v České republice již třetím rokem po sobě překračuje hranici 4 miliard korun.

Petra Hosenseidlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme