Nejasnou situaci kolem vyplácení nemocenské má urychleně řešit vláda

Vláda by měla řešit situaci kolem vyplácení nemocenské po verdiktu Ústavního soudu. Ten před několika dny neplacení nemocenské v prvních třech dnech nemoci zrušil. Ministři ale potřebují k řešení písemný nález soudu, zda na Úřad vlády dorazil, není jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Mirek Topolánek a Martin Bursík | Foto: Úřad vlády ČR

Ministr financí Miroslav Kalousek dnes Radiožurnálu řekl, že se vláda může vrátit k předchozí praxi, kdy nemocní dostanou v prvních třech dnech nemoci 25 procent svého průměrného denního výdělku. "Až se seznámíme s nálezem Ústavního soudu, budeme moci přijmout nějaké řešení nebo se smířit s nějakým řešením. Samozřejmě návrat k původnímu stavu je jedna z možností, protože lhůta 30. 6. je lhůta šibeniční," řekl Kalousek.

Na zítřejší zasedání vlády má trojice odpovědných ministrů přinést několik alternativních řešení, která se pak pokusí zapracovat do zákona o nemocenském pojištění. Vláda vše musí stihnout do 30. června. Stínový ministr financí Bohuslav Sobotka z ČSSD řekl, že by mu návrat k předchozím 25 procentům stačil.

"Pokud to bude vyžadovat naší součinnost v Poslanecké sněmovně a v Senátu, tak budeme určitě pro. Byli bychom rádi, kdyby lidé co nejdříve věděli, jak na tom ve skutečnosti jsou. Ten stávající stav nejistoty pokládáme za nepřijatelný," řekl Sobotka.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme