Nová jihočeská koalice rozhodla o nástupci Zimoly. Hejtmankou se stane Stráská z ČSSD

Jihočeský kraj zřejmě povede dosavadní náměstkyně hejtmana Ivana Stráská z ČSSD. Podle Radiožurnálu se na tom shodla nová krajská koalice ve složení ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Stráská | Foto: Václav Pancer | Zdroj: ČTK

Vedení kraje podepíše koaliční smlouvu ve středu. Stráská ve funkci nahradí svého stranického kolegu, bývalého hejtmana Jiřího Zimulu. Ten ve čtvrtek složí funkci na mimořádném zastupitelstvu. Už dřív uvedl, že se o ni znovu ucházet nebude.

Strany se také domluvily na rozdělení pozic v radě kraje i na konkrétní podobě koaliční smlouvy. ČSSD zůstane resort financí a veřejných zakázek a Jihočechům 2012 životního prostředí. KDU-ČSL dostane na starost školství a sociální služby a Sdružení Pro Jižní Čechy investice a dopravu.

Té se ujme starosta Lišova Jiří Švec. „Jsem rád, že tento úkol dostanu na starosti právě já," řekl Českému rozhlasu České Budějovice Švec.

K volbě nového vedení kraje chtějí koaliční partneři využít mimořádné zasedání zastupitelstva, které je svolané na čtvrtek. „Chtěli bychom zvolit jak hejtmana, tak náměstky rady," potvrdil Pavel Hroch z hnutí Jihočeši 2012.

Koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012 se rozpadla v Jihočeském kraji před dvěma týdny. ČSSD nepřistoupila na podmínky ANO, které žádalo výměnu všech radních za sociální demokraty. ANO upozornilo také na to, že radní ČSSD věděli o mimořádně vysokých odměnách pro vedení krajských nemocnic.

Denisa Šindlerová, Lucie Hochmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme