O návrhu na vazbu pro lobbistu Ivo Rittiga se rozhodne nejspíš až v noci

Vrchní státní zastupitelství navrhne případnou vazbu pro lobbistu Ivo Rittiga a dalších 9 obviněných v kauze firmy Oleo Chemical zřejmě až v noci. Policie totiž vyslýchala svědky až do půl deváté do večera. Skupinu deseti obviněných zadržela policie v pátek. Z Oleo Chemical údajně vyváděli peníze nebo krátili daně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Rittig | Zdroj: ČTK

Advokátka Ivo Rittiga Katarína Kožiaková-Oboňová si přišla na policejní služebnu v Praze Na Perštýně poslechnout výslechy svědků. Dnes se prý kriminalisté ptají lidí, kteří nepatří k firmě Oleo Chemical.

Rittig podle právničky strávil noc v cele předběžného zadržení, kde odmítla říct. Nesouhlasí s tím, že by její klient měl v případě podání žádosti skončit ve vazbě. Celé obvinění bere jako vykonstruované.

„On samozřejmě není rád, protože se opakuje už třetí zadržení a obvinění je z jeho pohledu zase vykonstruované. On to už nepovažuje za řádné trestní řízení, ale za šikanu,“ řekla Kožiaková-Oboňová.

Včerejší domovní prohlídky ve vilách Ivo Rittiga na Vinohradech považuje advokátka za zbytečné. Policisté tam dokumenty a elektroniku zabavili už dřív a včera večer si prý nic významného neodnesli.

„Před rokem probíhala prohlídka velice důkladně, odnesli veškerou elektroniku, veškeré dokumenty. Nezůstalo nic. Valnou většinu nám nevrátili. Z mého pohledu byla dnešní prohlídka zbytečná.“

Advokát Daniel Volák, který zastupuje provozního ředitele firmy Oleo Chemical Radomíra Kučeru chce, aby jeho klienta policisté propustili:

„Procesní úkony už se chýlí ke konci. Osobně jsem podal návrh na propuštění mého klienta ze zadržení. Dopodrobna vypovídal, poskytl veškerou součinnost. Není důvod, aby byl dále zadržovaný.“

Tereza Chlubná, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme