O post šéfa ČT se zatím ucházejí čtyři kandidáti

Kandidáti na prozatímního ředitele České televize jsou dosud čtyři. Navrhli je sociální demokraté a komunisté. ODS a Unie Svobody si na nominaci kandidátů nechávají čas do pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSSD navrhuje šéfproducenta uměleckých pořadů ČT Karla Kochmana a jeho předchůdce Jiří Balvína. S vlastním návrhem přišli i komunisté. Nominovali bývalého ředitele regionálního rádia Prácheň Vratislava Měchuru a bývalého šéfa Českého rozhlasu Jiřího Mejstříka.

ODS zřejmě nikoho nenavrhne, ale svou podporu, jak řekl místopředseda Petr Nečas, vysloví pouze takovému uchazeči, který se neangažoval v žadné ze stran sporu o Českou televizi.

O konkrétních jménech nechtěl mluvit ani předseda Unie svobody Karel Kühnl. Podle něj bude poslanecký klub jeho strany o obsazení funkce prozatímního ředitele České televize jednat zřejmě v pondělí.

Kandidáty KSČM komentoval pro Český rozhlas člen mediální komise sněmovny za ODS Petr Pleva. Jak řekl, pana Měchuru nezná a Jiřího Mejstříka považuje za slušného člověka.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme