O post šéfa ČT se zatím ucházejí čtyři kandidáti

Kandidáti na prozatímního ředitele České televize jsou dosud čtyři. Navrhli je sociální demokraté a komunisté. ODS a Unie Svobody si na nominaci kandidátů nechávají čas do pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSSD navrhuje šéfproducenta uměleckých pořadů ČT Karla Kochmana a jeho předchůdce Jiří Balvína. S vlastním návrhem přišli i komunisté. Nominovali bývalého ředitele regionálního rádia Prácheň Vratislava Měchuru a bývalého šéfa Českého rozhlasu Jiřího Mejstříka.

ODS zřejmě nikoho nenavrhne, ale svou podporu, jak řekl místopředseda Petr Nečas, vysloví pouze takovému uchazeči, který se neangažoval v žadné ze stran sporu o Českou televizi.

O konkrétních jménech nechtěl mluvit ani předseda Unie svobody Karel Kühnl. Podle něj bude poslanecký klub jeho strany o obsazení funkce prozatímního ředitele České televize jednat zřejmě v pondělí.

Kandidáty KSČM komentoval pro Český rozhlas člen mediální komise sněmovny za ODS Petr Pleva. Jak řekl, pana Měchuru nezná a Jiřího Mejstříka považuje za slušného člověka.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme