O rekordní odchodné je velký zájem

Více než 600 lidí chce dobrovolně opustit ostravskou Novou Huť. Právě dnes začalo vedení firmy sbírat žádosti o vyplacení rekordního příspěvku, který zaměstnanec může získat, když odejde z huti už ke konci listopadu. Ispat Nová Huť chce do konce příštího roku propustit 2000 lidí a tento krok by měl všechno urychlit. Ve hře je vyplacení až 25 měsíčních platů navíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaměstnanci Nové huti | Foto: Dan Krzywoň

Nová Huť chce vyplatit maximálně tisíc zaměstnanců. Výše odchodného se liší podle odpracovaných let a zařazení. Může jít v jednotlivých případech až o půl milionu korun, ale před zdaněním. Zájem je velký - více než 630 žádostí během prvního dne.

Personální ředitel Jiří Gwužď ale dodává, že peníze dostanou jen ti vybraní. "Při posuzování žádosti budeme přihlížet i k tomu, z kterých výrobních jednotek, z kterých osádek ty žádosti jsou. Vymínili jsme si právo tuto žádost odmítnout."

Odchodné nemající svým rozsahem u nás obdoby, není odstupným, a tak nepodléhá žádnému dalšímu projednávání, například s odbory.

Vlastníkem společnosti Ispat Nová Huť je nizozemská skupina LNM Holding, která patří indické rodině Mittalů. Firma má nyní zhruba 10.800 zaměstnanců a do konce příštího roku chce tento počet snížit na 8862 lidí. Ukládá jí to privatizační dohoda se státem.

Marika Táborská, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme