O stavbě spalovny odpadů v Chotíkově rozhodnou místní v referendu

Zastupitelstvo v Chotíkově na Plzeňsku schválilo dohodu s Plzeňskou teplárenskou, která chce na území obce postavit spalovnu komunálního odpadu. Dokument obě strany podepíší právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spalovna průmyslového odpadu (ilustr. foto) | Foto: Jan Rosenauer

Z dohody plyne, že obec dostane od teplárny po vydání stavebního povolení skoro 60 milionů korun na investice.

Mohla by z nich financovat například výstavbu nové čistírny odpadních vod, přestavbu základní školy včetně vybudování nové tělocvičny a také výstavbu inženýrských sítí v obci.

Do doby vydání stavebního povolení počínaje příštím rokem by obec inkasovala každoročně 1,7 milionu korun na dotace pro místní sportovní a společenské organizace.

Zdálo by se tedy, že na dohodě Chotíkov nemůže prodělat. Smlouva ale na rozdíl od původního návrhu neobsahuje sankci pro teplárnu v případě, že nedodrží parametry zařízení, jak jsou popsány ve stávající studii proveditelnosti.

Osud spalovny tak mají ve svých rukou samotní občané, kteří o něm rozhodnou v pátek v referendu. Svými hlasy mohou celý projekt ještě stopnout.

Marika Táborská, Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme