OBRAZEM: Květiny a svíčky před divadlem, lidé se loučí s dabérkou Helenou Štáchovou

Lidé nosí před pražské Divadlo Spejbla a Hurvínka květiny a svíčky. Loučí se tak s dlouholetou ředitelkou divadla Helenou Štáchovou. Štáchová byla také známou dabérkou i autorkou scénářů. Jejím hlasem promlouvala postava Máničky nebo Lízy Simpsonové v americkém seriálu Simpsonovi. Pohřeb má být příští týden ve čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Štáchová, pieta, Divadlo Spejbla a Hurvínka | Foto: Filip Jandourek

Pietním místem se stala lavička se sochami Spejbla a Hurvínka před divadlem v pražských Dejvicích. Vzkazy pro jedinečnou dabérku mohou lidé psát do kondolenční knihy, která je umístěná v divadle.

Lidé se s Helenou Štáchovou loučili už včera na sociálních sítích. Pod facebookovým příspěvkem Divadla S+H psali vzkazy s vyjádřením soustrasti.

„Máničko naše milá, my tady s dětmi všichni pláčeme… budeš nám moc chybět… moc. Vždyť my za Tvého štěbetání už roky v peřinách šťastně usínáme… Co si bez Tebe teď počneme, treperendo jedna rozpustilá?“ napsala uživatelka Jitka Fritzová.

„Upřímnou soustrast. Byla to dáma, která popřela tok času. Odešla Mánička i Líza zároveň. Zůstala velká mezera. Děkujeme za vše, co jste vytvořila…,“ napsal na profil divadla Milan Franěk. Lítost vyjadřovali lidé i na Twitteru.

Loutkoherečka, scenáristka, režisérka, dabérka a ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová zemřela vě věku 72 let po těžké nemoci v noci na středu doma, v přítomnosti rodiny.

„Navzdory dlouhému boji s těžkou nemocí se maminka do poslední chvíle věnovala divadlu, kterému zasvětila svůj profesní i osobní život. Budeme se snažit, aby naše dřevěná rodinka žila dál svůj divadelní život,“ její dcera Denisa Kirschnerová.

Kromě bábinky a Máničky propůjčila Štáchová svůj hlas i Líze ze seriálu Simpsonovi. „U Máničky jsem svobodná, u dabingu je to jinak, vyplňujete, co je dané, pro hereckou práci toho času tolik nezbývá,“ řekla v roce 2014 Radiožurnálu.

03827645.jpeg
Helena Štáchová, pieta, Divadlo Spejbla a Hurvínka

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme