ODS a ČSSD nabídly své volební programy

Kampaň před podzimními předčasnými volbami postupně začíná nabírat obrátky. Poslední prázdninový den si například ODS vyhradila na představení svého volebního programu. Předvolebními plány zalistovala i ČSSD. Obě největší politické strany chtějí hlavně bojovat s ekonomickou recesí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Martin Smrček

Lidový dům slibuje nová pracovní místa

Deset hlavních oblastí je v programu sociální demokracie před předčasnými volbami do Poslanecké sněmovny. ČSSD chce podle předsedy Jiřího Paroubka hlavně bojovat s ekonomickou krizí a korupcí, požaduje zrušení poplatků ve zdravotnictví nebo zavedení daňové progrese.

"Sociální demokracie má program založený především na účinném boji proti krizi a vytvoření 100 000 nových pracovních míst. Dále na pomoci těm, na které krize nejvíce doléhá, a to znamená: za prvé seniorům, kde předpokládáme vyplacení třináctého důchodu ve výši 2 400 korun," uvedl Paroubek.

Start hlavní předvolební kampaně ČSSD plánuje na čtvrtek v Ostravě. Po tomto datu se chce sociální demokracie hlavně věnovat srovnávání programů.

Také ODS se soustředí na boj proti krizi

Program s šestnácti prioritami představil a postupně prezentoval s řadou kandidátů ve volbách předseda strany Mirek Topolánek. Zdůraznil, že občanští demokraté neslibují voličům almužny a nesplnitelné sliby, ale řešení pro budoucnost, která navazují na program minulé vlády ODS.

"Nejdůležitější je teď překročit stín světové ekonomické krize. Chceme dát lidem novou naději, novou perspektivu. Nabídnout jim nový start," řekl v Praze předseda ODS Mirek Topolánek.

Úspěšné zvládnutí krize je přitom podle něj předpokladem pro další postup k zastavení státního dluhu a vyrovnaným veřejným financím.

Mezi hlavními prioritami, které chce ODS řešit, jsou kromě hospodářské krize zvyšování zaměstnanosti, nízké daňové zatížení, podpora rodin s dětmi, podpora podnikání a vzdělávání.

Milan Kopp, Veronika Malá, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme