Počet nakažených v Česku stoupl na 4591. Britský premiér Johnson byl převezen do nemocnice

  • Počet nakažených koronavirem v Česku se v neděli zvýšil o 115 lidí, celkový počet tak stoupl na 4591. Z nemoci se podle údajů ministerstva zdravotnictví vyléčilo 96 pacientů, 72 lidí s onemocněním covid-19 zemřelo. Celkově bylo provedeno přes 85 tisíc testů.
  • Britský premiér Boris Johnson byl kvůli přetrvávajícím příznakům nemoci covid-19 převezen do nemocnice, Podle prohlášení jeho úřadu zde podstoupí rutinní testy.

Praha/Londýn (Aktualizováno: 8:35 6. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johnson by měl být z nemocnice propuštěn ještě v pondělí poté, co podstoupí řadu rutinních testů | Foto: POOL | Zdroj: Reuters

Johnson byl do nemocnice převezen v neděli na radu svého lékaře. Podle oficiálního prohlášení Downing Street jde pouze o „preventivní krok“ a Johnson podstoupí „rutinní testy“. V nemocnici by měl hlavní představitel konzervativní strany zůstat do pondělka.

Ve čtvrtek by mohly otevřít další obchody. Vláda chce zpřístupnit některá sportoviště

Číst článek

Pětapadesátiletý Johnson byl v domácí izolaci od 26. března, kdy se u něj nákaza koronavirem prokázala po provedení testu. Už v pátek uvedl, že se cítí lépe, ale má stále vysoké teploty. V sobotu jeho těhotná snoubenka Carrie Symondsová uvedla, že poslední týden strávila v posteli s hlavními příznaky nákazy koronavirem a že už se uzdravuje.

Rezignace skotské expertky

Epidemie koronaviru a související vládní opatření si ve Velké Británii mají i první politické důsledky. Z funkce v neděli odstoupila hlavní expertka skotské vlády pro zdravotnictví Catherine Calderwoodová. Učinila tak poté, co dostala napomenutí od policie kvůli porušení vlastních opatření proti šíření koronaviru. Dva víkendy za sebou vyrazila do venkovského domu své rodiny na východním pobřeží Skotska.

„Neřídila jsem se radami, které jsem dala ostatním, moc se za to omlouvám,“ řekla Calderwoodová na nedělní tiskové konferenci v Edinburgu. Následně oznámila, že z funkce odchází.

V Británii za neděli přibylo 621 lidí, kteří podlehli nákaze koronavirem. O den dříve země zaznamenala smutný rekord, kdy počet mrtvých za 24 hodin vzrostl o 708. Infekce si do sobotního večera vyžádala celkem 4934 smrtelných obětí, informovalo ministerstvo zdravotnictví. Testy nákazu koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19, prokázaly u 47 806 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme