Oběťmi střelby v ostravské nemocnici jsou také dva příslušníci vězeňské služby, byli tam v době volna

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová za ANO v tiskové zprávě zveřejnila, že dvě ze šesti obětí střelby v ostravské nemocnici byli příslušníky vězeňské služby. Mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová pro ČTK řekla, že příslušníci nebyli při útoku ve službě a lékaře navštívili v době svého volna.

Praha (Aktualizováno: 17:44 10. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

p201912100579501_191210-135539_ada.jpeg | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

„Je to pro nás nesmírně zarmucující zpráva,“ uvedla Kučerová s tím, že o dalším postupu včetně případného vyhlášení sbírky pro pozůstalé rozhodne vedení sboru ve středu.

K incidentu se vyjádřila i ministryně spravedlnosti Marie Benešová. „S hlubokým zármutkem jsem dnes přijala zprávu, že při tragédii v ostravské fakultní nemocnici zemřeli dva příslušníci Vězeňské služby České republiky,“ napsala ministryně na serveru ministerstva spravedlnosti justice.cz.

Napsala také, že by ráda vyjádřila upřímnou soustrast všem pozůstalým po obětech tragické události. Vyslovila přání, abychom všichni mysleli na pozůstalé, kteří přišli o své blízké v době adventu.

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě se v úterý po sedmé hodině ráno střílelo. Pachatel zabil šest lidí. Podle policistů střílel z nelegálně držené zbraně české výroby. Neměl žádného komplice. Mezi oběťmi nebyly žádné děti, jednalo se pouze o dospělé.

Dvaačtyřicetiletý Ctirad V. měl už před tímto činem záznam v trestním rejstříku. Policie po něm během rána začala pátrat. Z místa činu totiž odjel automobilem. Policie ho vypátrala, ještě před zásahem ale spáchal sebevraždu. Střelil se do hlavy. Motiv jeho trestného činu zatím není znám.

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme