Památku zesnulých si nepřipomínají jen pozůstalí, ale i zloději

Na brněnském ústředním hřbitově hlídkují v těchto dnech policisté pochůzkáři i speciální jednotky na koních. Ostrahu zvýšili kvůli blížícímu se svátku památky zesnulých, který bude ve středu 2. listopadu. Největší nápor lidí očekávají právě o víkendu. Ve dnech kolem tohoto svátku dochází každým rokem ke zvýšení kriminality, vysvětluje Jana Šípková z brněnského policejního ředitelství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rokokové náhrobky z konce 18. století

Rokokové náhrobky z konce 18. století | Foto: Jan Rosenauer

"Často se bohužel stává, že ze hřbitovů mizí hmotné věci, ať už nejrůznější ozdoby, nebo i květiny. Proto se budeme na tuto trestnou činnost zaměřovat a přijmeme i některá zvláštní opatření," řekla Českému rozhlasu Jana Šípková, která dále upřesnila, v jaké sestavě budou policisté na hřbitovech hlídkovat. "Co se týče opatření přímo na hřbitovech, na místě bude hlídková služba policistů ať už pochůzkáři, či policisté na koních."

Jak potvrdil Radek Brokeš, mimořádná opatření na hřbitovech byla rovněž zavedena i v Olomouci. "V denních hodinách jsou posíleny hlídky, policií je řízen i provoz na komunikacích a v průběhu nočních směn se několikrát za noc kontrolují hřbitovy na celém území města," popsal postup olomoucké městské policie Radek Brokeš.

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme