Nástup podzimu podle meteorologů přinese průměrné počasí. V pátek se můžou objevit přízemní mrazíky

Počasí na přelomu září a října bude v Česku průměrné. Teploty se přes den budou pohybovat kolem čtrnácti stupňů Celsia. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Slunečné počasí by pak mělo pokračovat i v tomto týdnu. Na některých místech se ale můžou objevit první mrazíky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další týdny nenastanou větší teplotní výkyvy. Denní teploty nepřesáhnou 14 stupňů, noční zůstanou na pěti stupních. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Meteorologové očekávají, že z celého období od 27. září do 24. října první týden přinese nejvyšší teploty. „Bude teplotně průměrný až nadprůměrný,“ informuje Český hydrometeorologický ústav na svých stránkách.

Na začátku týdne by se noční minima měla pohybovat na 11 stupních Celsia a postupně klesat na 8 stupňů.

„V pátek nás čeká velmi chladné ráno s přízemními mrazíky a teploty mezi 16 až 20 stupni. O víkendu by teploty na některých místech mohly přesáhnout 20 stupňů. Dá se to čekat i na začátku příštího týdne,“ upozorňuje meteorolog Martin Tomáš.

Další týdny nenastanou větší teplotní výkyvy. Denní teploty nepřesáhnou 14 stupňů, noční zůstanou na 5 °C.

V daném období Česko nečeká žádné výrazné srážky. „Týdenní úhrny se budou pohybovat většinou kolem 10 milimetrů. Zpočátku se ojediněle vyskytnou i bouřky,“ popisují meteorologové.

Gabriela Gálová, pat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme