Počet nemocných chřipkou rychle stoupá

Chřipková epidemie postupuje. V minulém týdnu zasáhla především sever republiky. Počet nemocných vzrostl oproti předchozímu týdnu o více než 60 procent. Nejvíce zasaženy byly kraje Karlovarský, Středočeský a Ústecký.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčastěji izolovanými kmeny chřipkového viru jsou typu A, který se nyní vyskytuje i ve většině států Evropy a který byl na českém území zaznamenán ve větší míře před deseti lety.

Chřipková epidemie se už rozšířila také na jih Čech. Nejhorší situace je na Písecku, kde hygienici uzavřeli všechny základní školy. Prázdiny jsou na Písecku vyhlášeny až do 5. února. Ve většině ostatních okresů je výskyt chřipky na hranici epidemie. Na Českobudějovicku chybí ve školách až jedna třetina školní mládeže a uzavřeny jsou už tři školy. S chřipkovými prázdninami nepočítají okresy Prachatice, Tábor a Český Krumlov.

Kvůli chřipkové epidemii budou od zítřka uzavřeny všechny všechny základní a střední školy v Nové Pace a dvě školy v Libáni na Jičínsku. Hygieniky k tomuto kroku vedla téměř padesátiprocentní nemocnost, školy budou prázdné až do 12. února. Už od včerejška mají všechny nemocnice a sociální ústavy na Jičínsku doporučení dočasně omezit návštěvnost. Nemocnost akutními respiračními onemocněními a chřipkou stoupla v Královéhradeckém kraji od minulého týdne o téměř 50 procent. Chřipka postihla hlavně školáky a děti.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, David Žák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme