Pochybení advokátky zkomplikovalo život ostravským soudcům

Kvůli pochybení advokátky musí Krajský soud v Ostravě opakovat některé procesy. Právnička totiž obhajovala své klienty v době, kdy ji Advokátní komora vyškrtla ze seznamu advokátů. Vedení Krajského soudu nyní vyčísluje, kolik peněz budou nově opakovaná soudní jednání stát. Podle předběžných odhadů půjde o desítky tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Advokátní komora vyškrtla obhájkyni ze seznamu advokátů, protože včas nezaplatila povinný poplatek. Komora ji o tom písemně informovala. Podle tajemníka komory Jiřího Klouzy si však advokátka nepřebírala poštu, což je podle něj nepřípustné. "Tam skutečně byl nedostatek na straně advokátky, pokud si nepřevzala to rozhodnutí. Nechala ho po celou úložnou dobu ležet na poště." Sama advokátka netušila, že je vyškrtnuta ze seznamu, a tak dál hájila své klienty.

Jak říká místopředseda Krajského soudu v Ostravě Čestmír Duda, způsobilo to nemalé komplikace. "Znamená to nové náklady na svědky, na přísedící, a samzřejmě jsou to i náklady na eskorty, na čas a práci státních zástupců, soudců." Jedním z procesů, který se kvůli pochybení advokátky musí opakovat, je kauza se čtrnáctičlennou skupinou obchodníku s heroinem. Všechny výslechy a dokazování, u nichž advokátka byla v době, kdy ji komora vyškrtla ze seznamu, musí proběhnout znovu.

Soud chce o celém případu informovat státní zastupitelství. Není vyloučeno, že advokátka bude obviněna z nedovoleného podnikání.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme