Policie rozbila mezinárodní kuplířský gang

Česká policie rozbila mezinárodní gang obchodující se ženami. V šesti erotických klubech na Sokolovsku a Chebsku zadržela v rámci akce 24 podezřelých. Z kuplířství a obchodování se ženami vyšetřovatelé obvinili 14 lidí. Policie zadržela také 70 prostitutek, převážně z Ukrajiny, Moldavska a Ruska.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detektivové obvinili celkem čtrnáct lidí. Při domovních prohlídkách zajistili tři nelegálně držené zbraně, peníze a důkazní materiály. Kriminalisté také obstavili 30 bankovních účtů. Mezi členy gangu byli podle Andrey Filipové z policejního prezídia také čeští občané. "Policie v souvislosti se zadržením mezinárodně organizované skupiny obchodníků se ženami zadržela 24 pachatelů a dále bylo zadrženo 70 žen - prostituke, které byly do ČR nalákány na práci v českých továrnách."

Ženy ze zemí bývalého Sovětského svazu, mezi nimi i nezletilé, lákali členové gangu do Česka vidinou lukrativního výdělku v továrnách. Realita byla ale jiná."Ženy byly nalákávány do České republiky pod záminkou lukrativního výdělku. Činnost gangu spočívala v tom, že v jednotlivých nočních klubech prostitutky byly nuceny, pokud kladly odpor pod pohrůžkou fyzického nebo i psychického násilí, k tomu, aby prostituovaly.

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu spolu s německou, ukrajinskou a moldavskou policií gang sledovali od loňského dubna.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme