Policie rozbila mezinárodní kuplířský gang

Česká policie rozbila mezinárodní gang obchodující se ženami. V šesti erotických klubech na Sokolovsku a Chebsku zadržela v rámci akce 24 podezřelých. Z kuplířství a obchodování se ženami vyšetřovatelé obvinili 14 lidí. Policie zadržela také 70 prostitutek, převážně z Ukrajiny, Moldavska a Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detektivové obvinili celkem čtrnáct lidí. Při domovních prohlídkách zajistili tři nelegálně držené zbraně, peníze a důkazní materiály. Kriminalisté také obstavili 30 bankovních účtů. Mezi členy gangu byli podle Andrey Filipové z policejního prezídia také čeští občané. "Policie v souvislosti se zadržením mezinárodně organizované skupiny obchodníků se ženami zadržela 24 pachatelů a dále bylo zadrženo 70 žen - prostituke, které byly do ČR nalákány na práci v českých továrnách."

Ženy ze zemí bývalého Sovětského svazu, mezi nimi i nezletilé, lákali členové gangu do Česka vidinou lukrativního výdělku v továrnách. Realita byla ale jiná."Ženy byly nalákávány do České republiky pod záminkou lukrativního výdělku. Činnost gangu spočívala v tom, že v jednotlivých nočních klubech prostitutky byly nuceny, pokud kladly odpor pod pohrůžkou fyzického nebo i psychického násilí, k tomu, aby prostituovaly.

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu spolu s německou, ukrajinskou a moldavskou policií gang sledovali od loňského dubna.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme