Policie zadržela při razii v Rozvadově gang kuplířů

Deset osob podezřelých z kuplířství zadrželi v pátek policisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v Rozvadově na Tachovsku v rámci akce Sisyfos. Okresní soud v Tachově bude rozhodovat o uvalení vazby na pět mužů, další tři obvinění jsou stíháni na svobodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostitutka | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Jak Radiožurnálu řekla mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová, skupina zadržených podnikala tak, že pro noční kluby sháněla prostřednictvím inzerátů v novinách a na internetu prostitutky.

"Jednalo se o Češky, Slovenky a také Ukrajinky. Výdělky šly do desítek tisíc korun měsíčně. Jen hlavní organizátor dostával zhruba 70.000 až 80.000 korun, ale přesnou výši příjmů by mělo určit vyšetřování," uvedla Kosinová. Mezi zadrženými je osm Čechů a dva cizinci.

Od roku 2005 se jednalo už i třetí akci útvaru zaměřenou na kuplířství v nočních klubech na Rozvadovsku. Skupina, postavená před soud v souvislosti s prvním zátahem, už byla pravomocně odsouzena. Soudní jednání v případu dalších obžalovaných, mezi nimiž je například i bývalý konkurzní správce Daniel Thonat, ještě neskončilo.

Martin Hromádka, Eva Rybková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme