Poslanci budou jednat o sídle NKÚ

Hospodařením Nejvyššího kontrolního úřadu a otázkou umístění jeho sídla se budou znovu zabývat poslanci. NKÚ sídlí v pronajaté budově a do konce ledna příštího roku se musí rozhodnout, zda obnoví nájemní smlouvu, jinak mu nájem vyprší koncem března 2012. Prezident úřadu František Dohnal předložil poslancům analýzu, podle níž bude nejvýhodnější smlouvu prodloužit. Dnes by jim měl znovu vysvětlovat okolnosti výběru nového sídla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší kontrolní úřad | Foto: Tomáš Adamec

Předseda kontrolního sněmovního kontrolního výboru a KSČM Vojtěch Filip chce, aby se na setkání mluvilo právě o kontrole:

„Není možné, aby existovala instituce, která může pracovat zcela bez kontroly. V každém případě máme před sebou závažný úkol, a to řešení místa, kde Nejvyšší kontrolní úřad bude sídlit, protože jde pořád o nájem cizí budovy, kdy státní rozpočet utrácí ročně 80 milionů korun.“

Poslanci Dohnalovi vytýkají mimo jiné plýtvání s penězi úřadu. Dohnal už kvůli tomu stanul před soudem. Filip na něj dokonce podal trestní oznámení kvůli tomu, že šéf NKÚ prý hradil ze státních peněz služební cesty i pro svou manželku. Dohnal to ale odmítá.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme