Poslanci sociální demokracie chtějí, aby Hodač odstoupil

Poslanci sociální demokracie v rámci sněmovní debaty o situaci v České televizi otevřeně vyslovili pro odstoupení generálního ředitele Jiřího Hodače. Václav Klaus naopak prohlásil, že vítězství rebelujících zaměstnanců by bylo tím nejhorším koncem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V usnesení, se kterým sněmovnu seznámil předseda poslanců ČSSD Zdeněk Škromach, poslanci vládní strany navíc požadují, aby Rada České televize učinila kroky k obnovení objektivního vysílání zpravodajství. Pokud Jiří Hodač z funkce ředitele České televize neodstoupí, navrhují sociálnědemokratičtí poslanci takové usnesení, kterým by sněmovna Radu vyzvala, aby na svém zasedání dne 8. ledna Jiřího Hodače z funkce ředitele televize odvolala.

Předseda ODS Václav Klaus považuje současnou situaci v ČT za uměle vyvolanou krizi, režírovanou určitými politickými silami, kterým nejde o svobodu slova, ale o změnu mocenských poměrů v jejich prospěch. Klaus přitom dával již dříve najevo, že takové záměry podle něj mají hlavně čtyřkoaliční strany podporované prezidentem Václavem Havlem.

Pro Hodačovo odstoupení se podle očekávání vyslovily i poslanecké kluby lidovců a Unie svobody.

Před vchodem do budovy dolní komory parlamentu se před začátkem jednání sešla zhruba stovka lidí. Dalších několik desítek zaujalo místa na galerii pro hosty. Občané se před sněmovním sídlem chovali klidně. Pořádek zajišťují uniformovaní policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme