Poslanec Koudelka tajně přestěhoval Justiční akademii

Poslanec ČSSD Zdeněk Koudelka před časem využil nedokonalosti českého právního řádu. Za pomoci dvou slov vložených do zákona na ochranu svědků přestěhoval Justiční akademii ve Stráži pod Ralskem do 300 kilometrů vzdálené Kroměříže, aniž by o tom věděl její zřizovatel, ministerstvo spravedlnosti. Vybudování školy ve Stráži přitom stálo státní pokladnu a Evropskou unii kolem sta milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justiční akademie ve Stráži pod Ralskem

Justiční akademie ve Stráži pod Ralskem | Foto: Justice.cz

V Kroměříži několik let funguje Justiční škola. Ta ale vychovává jen vyšší soudní úředníky. Zákon už podepsal prezident. Hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana Koudelkova iniciativa více než zaskočila.

"Byla to dobrá práce poslance Koudelky, který toto zasunul v Poslanecké sněmovně. Nechci být škodolibý, ale ono by se také mohlo stát, že někdo například do zákona o okurkách vsune větu, že sídlem Justiční akademie není Kroměříž, ale Stráž pod Ralskem," poznamenal Skokan.

Hejtman vidí za Koudelkovou zákonodárnou aktivitou tlak lobby. Koudelka to odmítá a argumentuje výhodami z toho, že Justiční škola i akademie budou obě v Kroměříži.

"V Kroměříži sídlí justiční škola a já se domnívám, že je lepší, aby vzdělávací kapacity ministerstva spravedlnosti byly spojeny. Pokud má být zavedeno v budoucnu povinné stálé vzdělávání soudců a státních zástupců, je potřeba k tomu vytvořit materiální předpoklady, a ty podle mě jsou v Kroměříži lepší," řekl Koudelka.

Více se o případu dozvíte v dopoledním pořadu Pod kůži, který Radiožurnál vysílá krátce po půl jedenácté.

Martin Hromádka, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme