Poslanec Šeich odešel kvůli střetu zájmů z výboru pro EU

Poslanec ODS David Šeich rezignoval na své členství ve sněmovním výboru pro evropské záležitosti. Čelil kritice za to, že vlastnil společnost, která radí městům a firmám, jak získat peníze z evropských fondů a zároveň ve výboru ovlivňoval způsob, jakým bude Česká republika peníze čerpat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Šeich | Zdroj: ČTK

Šeich ve vysílání Radiožurnálu řekl, že svůj podíl v poradenské firmě sice už prodal, sám ale žádný střet zájmů nevidí, protože evropský výbor se podle něj toky financí vůbec nezabývá.

"V žádnou chvíli jsem se nedostal ani na jediný okamžik do střetu zájmů, ale určitě jsem chtěl zabránit jakýmkoliv spekulacím a chtěl jsem také zabránit vzniku nějakých pseudokauz, které jsou konstruovány na základě nedostatku informací," uvedl Šeich v pořadu 20 minut Martina Veselovského.

Šeich zůstává místopředsedou zahraničního výboru sněmovny. Sociální demokraté ho ve středu vyzvali, aby složil poslanecký mandát. Šeichovo působení ve firmě zabývající se dotacemi kritizovali i někteří jeho straničtí kolegové. Poslanec ODS na sebe upozornil již loni na podzim, kdy byl v Brně přistižen při řízení pod vlivem alkoholu.

Martin Hromádka, Anna Marková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme