Pošta posílá do Prahy sčítací komisaře ze středních Čech

Česká pošta řeší problémy se sčítacími komisaři. Hlavně v Praze jich je málo a nestíhají domácnostem roznášet formuláře. Pošta proto posílá do hlavního města i komisaře ze středních Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začalo sčítání lidu. | Foto: Filip Jandourek

Projektová manažerka České pošty Ivana Rybáková tvrdí, že společnost s případným posílením komisařů z jiných regionů v průběhu příprav sčítání počítala. Nedá se tedy podle ní mluvit o chybě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká pošta posílá do Prahy sčítací komisaře ze středních Čech. Důvody vysvětlovala ve Stalo se dnes projektová manažerka ČP Ivana Rybáková

„Důvod je ten, že byla jednak zvýšená nemocnost, ale také byl v Praze větší počet externistů, a právě tady docházelo i k obměnám, že nám externisté své smlouvy vypovídali. Takže i z toho důvodu jsme museli nasazovat náhradníky a relokovat pracovníky z jiné oblasti,“ řekla Rybáková.

Česká pošta údajně čelí i kritice vlastních zaměstnanců. Server iDnes zveřejnil vyjádření čtenáře, který tvrdí, že společnost přinutila zaměstnance k podepsání brigády pod pohrůžkou výpovědi z práce. To ale Rybáková popřela.

„My jsme nabídli zaměstnancům, že si mohou přivydělat na sčítání lidu, bylo to jejich rozhodnutí, zda smlouvu podepíší, nebo ne, a potom i následně mohli od smlouvy odstoupit, což někteří udělali. Není to tak, že bychom je nutili pod pohrůžkou výpovědi,“ uvedla.

Distribuci formulářů sčítání lidu provázely již od počátku problémy. Napřed někteří lidé nedostali do schránky správně vyplněnou informaci o tom, kdy k nim dorazí sčítací komisař, potom pro změnu někde nedorazili komisaři na slíbenou schůzku vůbec. Česká pošta přislíbila nápravu.

Sčítání lidu domů a bytů se koná v České republice jednou za deset let. Naposledy se uskutečnilo v roce 2001. Letos je rozhodným okamžikem, ke kterému se sčítání uskuteční, půlnoc z 25. na 26. března.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme