Praha začala rázně bojovat proti nepoctivým taxikářům

60 až 70 procent jízd pražských taxíků je stále předraženo. Při anonymních kontrolách to zjistil magistrát hlavního města. V pondělí v 16 hodin navíc začala v centru hlavního města fungovat speciální skupina městské policie, která uděluje pokuty taxikářům, kteří parkují na zakázaných místech. Během 24 hodin objevili policisté 80 přestupků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxikář | Foto: Petra Mášová

60 až 70 procent jízd pražských taxíků je stále předraženo. Při anonymních kontrolách to zjistil magistrát hlavního města. Podle jeho ředitele Zdeňka Zajíčka toto číslo nekleslo ani během posledních týdnů, kdy kontroly probíhají. "Je to smutná zpráva, bohužel musím říct, že se počet úpředaražení nesnížil a myslím si, že si někteří ještě neuvědomují, že my v této akci nepřestaneme, dokud se nepřestane okrádat."

Předražování by mohl zabránit nový návrh pražských taxislužeb. Zákazníci by si před nastoupením do vozu textovou zprávou na svém mobilu zjišťovali částku, kterou by měli za jízdu zaplatit. Podle Zdeňka Zajíčka by byl tento systém průlomový a magistrát jej bude podporovat a doporučovat. Jeho provoz však není schopen zajistit.

V pondělí v 16 hodin začala v centru hlavního města fungovat speciální skupina městské policie, která uděluje pokuty taxikářům, kteří parkují na zakázaných místech. Během 24 hodin objevili policisté 80 přestupků. Některé byly blokově vyřešeny na místě, u jiných bude zahájeno správní řízení. Během prvních 24 hodin práce této skupiny tak policie vybrala okolo 24 tisíc korun.

Podle ředitele magistrátu Zdeňka Zajíčka bude tato akce pokračovat dál: "My jsme s panem radním Blažkem dohodnuti, že nemůžeme v tento okamžik přestat a ani nepřestaneme. Ta akce bude trvat do odvolání, když by měla trvat půl roku, tak bude trvat půl roku, když by měla trvat rok, bude trvat rok. Jako kteréhokoli jiného člověka, který v Praze špatně parkuje, parkuje na místě zakázaném nebo nedovoleném, na přechodu, na modré zóně, v parkovací zóně uvnitř centra nebo kdekoli jinde. Myslím si, že není důvod, proč dělat z taxikářů výjimky. Respekt k pravidlům musí mít všichni a taxikáři především."

Markéta Kaclová, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme