Prasklá hadice zdržela odplavování skály v Hřensku

S likvidací nebezpečné skály nad hotelem Klepáč v Hřensku silným proudem vody se nezačalo ani dnes. Sanační práce tentokrát zdržela prasklá vysokotlaká hadice. Zástupce hřenského starosty Zdeněk Pánek prohlásil, že podle zaměstnanců specializované firmy by práce mohly začít ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Odborníci vybrali metodu odplavování proto, že je nejšetrnější k okolí sanované skály. Podle stávajících předpokladů se každou hodinu podaří z 260kubíkového bloku odstranit asi půl kubíku pískovce. Z masivu ve zhruba stometrové výšce ho bude uvolňovat horolezeckým lanem zajištěný odborník ústecké sanační firmy, a to pomocí vodního skalpele výtvářeného speciální pistolí s výstupním tlakem zhruba dvanácti set atmosfér.

Likvidace skály nad několika sítěmi a dalšími bariérami, které chrání hotel Klepáč před poškozením, bude pokračovat v prodloužených směnách. Zatím se ale podle šéfa sanačního zásahu Pavla Veselého nedá přesně určit, jak dlouho tam práce potrvají: "Těch pět až šest týdnů je vcelku prozatím reálných. Odpovědět se na to dá tak za čtyři, pět dnů, kdy se uvidí, kolik práce se dá stihnout, a hlavně kolik kubíků se podaří sundat dolů."

Markéta Kaclová, Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme