Pražský IKEM má hybridní operační sál. Zákroky se zkrátí

V Kardiocentru pražského IKEMu dopoledne otevřeli hybridní operační sál. Špičkové pracoviště zvýší komfort a bezpečí pro pacienty i pro lékaře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IKEM

IKEM | Foto: Tomáš Adamec

V Kardiocentru pražského IKEMu mají ode dneška k dispozici nový hybridní operační sál. Dopoledne ho požehnal pražský arcibiskup Dominik Duka. Špičkové pracoviště spojuje výhody klasického operačního sálu s moderními zobrazovacími metodami.

Podle přednosty kardiocentra profesora Jana Pirka představuje hybridní sál to nejlepší, co je možné pacientům se srdečními a cévními nemocemi nabídnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pirk mluví o výhodách hybridního sálu.mp3

„Můžeme tam dělat kombinované výkony za nejsterilnějších podmínek. Část výkonu provedeme chirurgicky a část provedeme invazivně kardiologicky. To, co jsme museli dříve dělat ve dvou dobách a pacienta dvakrát uspat, teď děláme najednou,“ pochvaluje si nový sál Pirk.

Léčba srdečních a cévních nemocí tak bude méně bolestivá, s kratší dobou hojení a výrazným omezením rizika infekce. Hybridní operační sál přišel na 80 milionů korun, spádovou oblastí jsou celé Čechy. Druhé podobné pracoviště je v Brně a slouží moravským pacientům.

Pavla Dluhoschová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme