Předpověď počasí na sobotu 21. února

Odpoledne čekejte skoro jasnou oblohu, postupně se přiženou od jihu mraky. Teploty vystoupí na 1-5 stupňů, vítr bude v nížinách a středních polohách čerstvý. Od vyšších poloh ale pozor na vítr silný s nárazy až kolem 130 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Mezi tlakovou výší nad Ukrajinou a tlakovou níží nad Španělskem, k nám začíná proudit teplejší vzduch od jihu.

Bude skoro jasno až polojasno, v jižní polovině území postupně oblačno. Nejvyšší teploty 1 až 5 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -2 stupně, na Šumavě kolem +2 stupně Celsia. Čerstvý jihovýchodní vítr 20 až 35 km/h, od vyšších poloh a na Jižní Moravě silný 35 až 50 km/h, s nárazy kolem 70 km/h, na Českomoravské vrchovině a hřebenech severních hor nárazy kolem 130 km/h.

Tlak bude mírně klesat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris. u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách. Příliv teplého vzduchu může zvýšit zátěž zejména jedinců s chorobami srdečně-cévními a dýchacího ústrojí. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocnemi dýcahcího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme