Předpověď počasí na sobotu 7. srpna

Také víkend bude slunečný a horký, odpolední teploty dnes vystoupí až na 28 stupňů. Na východě republiky čekejte více oblačnosti s možnými přeháňkami nebo bouřkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás současně ovlivňuje okraj pásu vyššího tlaku vzduchu nad severovýchodní a severní Evropou a ve vyšších vrstvách atmosféry mělká tlaková níže nad Karpaty.

V západní polovině republiky bude skoro jasno až polojasno a jen ojediněle přeháňky. Ve východní polovině polojasno až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 24 až 28, v 1000 m na horách kolem 19 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak buď slabě klesne nebo zůstane stejný.

Biozátěž: pro oblast Polabí a Poohří platí střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jde zejména o osoby se srdečně cévními chorobami, s nemocemi dýchacího ústrojí a o starší občany. Všude jinde platí stupeň 1, což je zátěž jen mírná.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme