Předpověď počasí na sobotu 7. února

Odpoledne bude oblačno, bude pršet, na horách postupně i sněžit. Teploty vystoupí na 8-12 stupňů, na horách na 4 stupně, vítr bude vát čerstvý rychlostí 25 až 45 km/h, v nárazech až 70 km/h, na horách až 110 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť

Za studenou frontou k nám začíná proudit chladný vzduch od severozápadu.

Obloha bude samý mrak, bude pršet a postupně na horách i sněžit. Nejvyšší teploty 8 až 12 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 4 stupňů Celsia. Během odpoledne další ochlazovaní. Čerstvý západní vítr 25 až 45 km/h, v nárazech kolem 70 km/h, na horách 90 až 110 km/h.

Tlak bude slabě stoupat.

Rozptylové podmínky budou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Nárazovitý vítr může působit zejména na osoby citlivé na velmi rychlé krátkodobé výkyvy tlaku vzduchu, hlavně kardiaky, astmatiky a psychicky labilní jedince. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme