Předpověď počasí na úterý 5. července

V úterý bude celkem chladno a bude poměrně často pršet. Rtuť teploměru vystoupí pouze na 20, na východě území na 25 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť

Zvlněná studená fronta postupuje zvolna přes Čechy k severovýchodu.

Odpoledne bude zataženo s deštěm a ojediněle bouřkami. Na západě Čech k večeru ustávání srážek. Nejvyšší teploty 16 až 20, na východě až 25, v západní polovině Čech kolem 14 stupňů. V 1000 m na horách kolem 12, v Jeseníkách a Beskydech kolem 20 stupňů.

Čerstvý západní až severozápadní vítr do 35 km/h, místy v nárazech kolem 55 km/h bude v Čechách odpoledne slábnout.

Tlak mírně stoupne.

BIO zátěž bude střední, tedy na stupni 2. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá a pulzační aktivita geomagnetického pole je nízká.

Upozornění Českého hydrometeorologického ústavu

Od dnešního večera do zítřejšího večera se budou v Čechách postupně od západu vyskytovat intenzívní srážky, v bouřkách 20 až 40 mm a během 24 hodin naprší celkem 30 až 50 mm.

Vzhledem k možným přívalovým srážkám lze v postižených regionech předpokládat místní zatopení nebo lokální vzestupy zejména na malých tocích. Při trvalých srážkách pak lze očekávat vzestupy na většině toků, pravděpodobně bez dosažení stupňů povodňové aktivity.

Varování platí od dnešních 18 hodin do zítřejších 18 hodin pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Ústecký, Středočeský, Jihočeský, Praha, Liberecký a Královéhradecký.

Markéta Pešková, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme