Představenstvo Sazky má v utajení jednat se zástupci bank

Vedení Sazky se má sejít s držiteli většiny svých dluhopisů. Zadlužená loterijní společnost nechce upřesnit podrobnosti o jednání. Radiožurnálu se ale podařilo zjistit, že představenstvo chce dosáhnout obnovení věřitelského klubu, který by Sazce poskytl úvěr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Marián Vojtek

Zástupci pětice zahraničních fondů a bank si dnes mají od generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka vyslechnout plán, jak firmu ozdravit. Ať už se držitelé dluhopisů dnes dohodnou na čemkoliv, konečné slovo bude mít až jejich valná hromada na konci ledna.

Nový klub věřitelů by podle dostupných zdrojů měly tvořit Česká spořitelna, Fortis, Citibank, Unicredit a J&T banka. Některé z nich ale dál půjčovat Sazce v insolvenčním řízení odmítají.

Podnikatel Radovan Vítek podal v pondělí návrh na insolvenční řízení se Sazkou. Vítek v návrhu tvrdí, že společnost je předlužená a navíc v platební neschopnosti. Sazka ovšem odmítá, že by vůči Radovanu Vítkovi měla nějaké závazky.

Soud se celou věcí začal okamžitě zabývat. Pokud návrh schválí, bude se muset firma reorganizovat nebo na ní může být uvalen konkurz. Rozhodnutí soudu může trvat několik měsíců.

ČSTV údajně jedná s novými investory

Podle serveru deníku Sport je ale Vítek ochoten vzít insolvenční návrh zpět. Má ale podmínku - výměnu současného představenstva Sazky včele s generálním ředitelem Alešem Hušákem.

Hlavní akcionář Sazky, Český svaz tělesné výchovy, mezitím údajně jedná se dvěma novými investory. V televizi Z 1 to řekl předseda ČSTV Pavel Kořan. Podle něj si tyto firmy nenárokují podíl v Sazce. Jejich jména prý svaz zveřejní zítra.

Igor Maňour, Jana Zemanová, Martin Drtina, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme