Premiér Nečas se v USA sejde s prezidentem Obamou

Premiér Petr Nečas se sejde 27. října ve Spojených státech s americkým prezidentem Barackem Obamou. Podle tiskového mluvčí vlády Jana Osúcha budou tématem jednání v Bílém domě bilaterální a obchodní vztahy, spolupráce v oblasti demokracie a ochrany lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas oznámil, že přijal demisi ministra dopravy Víta Bárty | Zdroj: ČTK

Ke schůzce dojde během třídenní návštěvy Petra Nečase ve Washingtonu. Kromě setkání s Obamou čeká českého premiéra zřejmě ještě jednání s některými americkými kongresmany. Nečas by se měl také zúčastnit kulatého stolu se zástupci firem, které spojuje průmyslový vztah s Českou republikou.

Z českých premiérů navštívil USA naposledy Jan Fischer, který tam byl na jaře loňského roku. S americkým prezidentem Georgem Bushem se v roce 2008 setkal i tehdejší český premiér Mirek Topolánek.

Česká zahraniční a bezpečnostní politika stojí právě na vztahu se Spojenými státy. Obě země úzce spolupracují i v mezinárodních organizacích, hlavně v rámci Severoatlantické aliance.

Igor Maňour, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme