Premiér vysvětloval postoj vlády k evropské ústavě

Princip jedna země Evropské unie - jeden evropský komisař a zajištění parity mezi počtem zemí a obyvatel při výpočtu kvalifikované většiny - to patří mezi české priority pro závěrečné vyjednávání o evropské ústavě. Poslancům to řekl premiér Vladimír Špidla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poslanci | Foto: Česká televize

Informoval je o pozici české vlády před summitem Evropské unie. Premiér vystoupil mimo program schůze sněmovny a k jeho projevu nemohla být vedena rozprava.

To rozhořčilo opozici. Šéf klubu ODS Vlastimil Tlustý navíc postrádal písemný materiál o pozici vlády, o kterém by měla sněmovna debatovat: "Přestože pozice vlády byla schválena v neděli, a musí existovat v písemné podobě, nebyla nám ani rozdána, abychom se k ní mohli vyjádřit. Toto je nejenom arogance a zbabělost, toto je i pohrdání parlamentem a celou Českou republikou!

Premiér Vladimír Špidla nařčení z arogance a zbabělosti vlády důrazně odmítl s tím, že je připraven vládní mandát kdykoliv obhájit. Jako vhodný termín navrhl tento čtvrtek, což poslanci přivítali.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme