Prezident podepsal několik zákonů

Novely zákona o pojišťovnictví a zákona o bankách zvyšující pojištění vkladů podepsal dnes prezident Václav Havel. Zákon o bankách má klientům zajistit větší návratnost vkladů v případě krachu jejich peněžního ústavu. Norma počítá i s vypořádáním dosud neodškodněných klientů tří zkrachovalých bank - Pragobanky, Moravia banky a Universal banky, a to až do čtyř miliónů korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návrh dílčí novely o pojišťovnictví zase odstraňuje nedostatky, související s uvalením a ukončením nucené správy na pojišťovny. Rozhodnutí o nucené správě bude vykonatelné okamžitě a ne až po nabytí právní moci.

Prezident také podepsal zákon o podmínkách sjednávání spotřebitelského úvěru. Hlavním záměrem zákonné normy je ochrana spotřebitele a posílení jeho pozice. Spotřebitel musí být informován o podmínkách, nákladech a závazcích vyplývajících z úvěru. Smlouva s klientem musí uvádět veškeré peníze, na které zákazníka přijde roční splácení úvěru, i celkovou částku, kterou uhradí za celou dobu splácení. Smlouva o úvěru tak bude muset jasně stanovit výši úvěru a jednotlivých splátek, jejich počtu a přesného časového určení plateb.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme