Ve středu přibylo 1047 nových případů koronaviru, hospitalizováno je téměř 300 lidí

Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem ve středu znovu přesáhl tisícovku. Bylo jich 1047, tedy zhruba o 300 víc než minulou středu. Radiožurnálu to řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Praha (Aktualizováno: 13:16 7. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Covidové oddělení (ilustrační foto) | Foto: Zdeňka Trachtová | Zdroj: Český rozhlas

Situace se v regionech vyvíjí různě – aktuálně jsou nejvíc zatížené Moravskoslezský a Jihočeský kraj.

„Pokud se ten trend teď udrží, jak je, tak skutečně během třeba dvou týdnů můžeme dospět k tomu průměrnému záchytu až přes 2000 případů denně,“ řekl Radiožurnálu šéf zdravotních statistiků Dušek. 

Reprodukční číslo zůstává na hodnotě 1,3.

Testy v úterý odhalily 1108 případů koronaviru, nejvíc od 18. května

Číst článek

Přibývá rovněž hospitalizovaných. Většinou jde o ty, kteří za sebou nemají očkování proti koronaviru.

Dušek Radiožurnálu řekl, že lékaři mají aktuálně v péči téměř 300 pacientů s covidem-19, přičemž 80 z nich bylo ke čtvrtečnímu ránu v těžkém stavu. Podle údajů za středu, které na webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, bylo ve vážném stavu 60 hospitalizovaných. 

„V nemocnicích model, kterému říkáme realistický, neukazuje nějaké, v tuto chvíli nekontrolovatelné nárůsty, protože ochrana vakcíny proti těžkému průběhu je opravdu stále velmi významná,“ dodal.

Za celé Česko je nyní 52 nových případů covidu na 100 000 obyvatel za uplynulých sedm dní, o 19 více než před týdnem. Sedmidenní incidence rostla v téměř všech krajích kromě nejméně zasaženého Karlovarského, kde je ale pokles jen velmi mírný.

Anna Horáčková, voj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme