Případnou korupci v kauze Český dům v Moskvě bude šetřit SPOK

Kauzou spojenou s pronájmem Českého domu v Moskvě se bude zabývat Služba pro odhalování korupce a hospodářské trestné činnosti, takzvaný SPOK. Pracovníci SPOKu začnou v nejbližších dnech shromažďovat písemné důkazy i ústní vyjádření zúčastněných stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O vyšetřování případu tímto útvarem rozhodly výsledky analýzy Kriminálního úřadu policejního prezidia. Jak se k účasti Služby pro odhalování korupce staví ministerstvo zahraničí, řekl Českému rozhlasu 1- Radiožurnálu mluvčí tohoto resortu Aleš Pospíšil. „Jestliže má SPOK podezření z korupce u některých zaměstnanců ministerstva zahraničí, pak je jeho povinností tohle šetřit.“ Nezávisle na tom se ministr Kavan rozhodl uložit generální inspekci k prověření veškeré okolnosti týkající se uzavřené smlouvy mezi ministerstvem a společností Hotel Český dům.

Příprava nekvalitní smlouvy o pronájmu českého objektu v centru Moskvy spadá do oblasti, za kterou je na ministerstvu zahraničí odpovědný ministrův generální sekretář Karel Srba. Pospíšil nicméně zatím nedovede říci, kdo konkrétně z uvedené části ministerstva je za omyly kolem pronájmu Českého domu odpovědný.

Markéta Kaclová, Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme