Případnou korupci v kauze Český dům v Moskvě bude šetřit SPOK

Kauzou spojenou s pronájmem Českého domu v Moskvě se bude zabývat Služba pro odhalování korupce a hospodářské trestné činnosti, takzvaný SPOK. Pracovníci SPOKu začnou v nejbližších dnech shromažďovat písemné důkazy i ústní vyjádření zúčastněných stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O vyšetřování případu tímto útvarem rozhodly výsledky analýzy Kriminálního úřadu policejního prezidia. Jak se k účasti Služby pro odhalování korupce staví ministerstvo zahraničí, řekl Českému rozhlasu 1- Radiožurnálu mluvčí tohoto resortu Aleš Pospíšil. „Jestliže má SPOK podezření z korupce u některých zaměstnanců ministerstva zahraničí, pak je jeho povinností tohle šetřit.“ Nezávisle na tom se ministr Kavan rozhodl uložit generální inspekci k prověření veškeré okolnosti týkající se uzavřené smlouvy mezi ministerstvem a společností Hotel Český dům.

Příprava nekvalitní smlouvy o pronájmu českého objektu v centru Moskvy spadá do oblasti, za kterou je na ministerstvu zahraničí odpovědný ministrův generální sekretář Karel Srba. Pospíšil nicméně zatím nedovede říci, kdo konkrétně z uvedené části ministerstva je za omyly kolem pronájmu Českého domu odpovědný.

Markéta Kaclová, Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme