Půlnoční bouře se vrátila domů

Devítiměsíční děvčátko pojmenované Půlnoční bouře ráno opustilo se svou maminkou kojenecký ústav v Plzni. Holčičku tam před třemi týdny poslal okresní soud, protože rodiče jí nenechali vystavit rodný list a nechodili s ní na pravidelné prohlídky k lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

B. Fuxová s dcerou | Foto: Petr Eret

Rodiče nyní museli Půlnoční bouři přejmenovat na Elišku, aby jí úřady rodný list vystavily. Přestože její matka Blanka Fuxová prošla nejtěžší zkouškou svého života, nehodlá kvůli úřadům měnit svůj životní styl. Je totiž i nadále přesvědčena o správném způsobu výchovy své dcery.

"Samozřejmě že v první řadě budeme muset jak já, tak malá, tak vůbec všichni z naší rodiny a většina našich prátel dát dohromady sami sebe, to znamená trošku se vyrovnat s tím, co nás potkalo za poslední tři týdny - pak budeme uvažovat dál o tom, jak vůbec pokračovat. Rozhodně nehodlám měnit svoje přesvědčení o tom, jak malou vychovávat. Jsem přesvědčena, že doteď jsme ji vychovávali, jak nejlíp jsme mohli a v tom hodláme pokračovat."

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Fuxová: Dceru budu vychovávat jako dosud

Okolnostmi celého případu se začal zabývat úřad ombudsmana.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme