Rada se bude opět zabývat situací okolo Novy

Kdo je oprávněn jednat za společnost CET 21, která drží licenci na vysílání televize Nova - to by měla dnes určit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Nejasnosti na Nově se točí kolem toho, zda jeden z jednatelů CET 21 Aleš Rozehnal měl oprávnění před dvanácti dny odvolat Vladimíra Železného z postu ředitele televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: TV NOVA

Rada, protože neměla nejnovější společenskou smlouvu CET 21, nevěděla, kdo je oprávněný za společnost jednat. Přesto už mají radní všechny smlouvy k dispozici, nemohou podle jejího místopředsedy Petra Štěpánka rozhodnout, zda odvolání Železného bylo právoplatné.

"Rada o Železném nemá vůbec co rozhodovat, vůbec nemá rozhodovat, kdo bude generálním ředitele, to je čistě jejich věcí, a co se týká jednatelů společnosti CET 21, nebo jakéhokoliv jiného podnikatelského subjektu, který vlastní licenci, tak je jen na něm, jak si to uspořádá, a dneska platí pouze ohlašovací povinnost," uvedl Štěpánek.

Místopředseda rady naznačil, že Železného odvolání v souladu s právem nebylo. "Ty dvě firmy, které o odvolání rozhodly, tedy Edikon a Vilja, jestli mají v tento okamžik přes padesát procent vlastnictví CET 21, aby něco takového mohly rozhodnout," řekl.

Před dvanácti dny se pokusil jednatel společnosti CET 21 Aleš Rozehnal odvolat ředitele televize Nova Vladimíra železného kvůli údajně neprůhlednému hospodaření. Od té doby intenzivně jedná s Jiřím Šmejcem, který vlastní servisní společnost Novy Česká produkční 2000.

Výsledkem těchto jednání , které zřejmě definitivně skončily už v noci na dnešek, by měla být především výměna Železného ve vedení televize.

Martin Hromádka, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme