Řádění živlů ze začátku července stálo 800 milionů korun

Česká asociace pojišťoven vyčíslila škody po červencovém řádění živlů na víc než 800 milionů korun. Přes 400 milionů korun zaplatily pojišťovny lidem, kterým majetek poškodily kroupy. V závěsu za ledovými hrudkami jsou blesky. Ty mají na svědomí škody za padesát milionů korun. O zbytek z vyplaceného pojistného se dělí vichřice, povodně, záplavy nebo pády stromů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Ve srovnání s minulými roky, jak potvrdil Tomáš Zavoral z České pojišťovny, to ale ještě není tak hrozné.

„Pokud se podíváme na srovnání s předchozími lety, kdy se počet nahlášených kalamitních škod pohyboval v desetitisících a vyplacené pojistné plnění v miliardách korun, zjistíme, že letos jde zatím o hodně menší škody,“ řekl Tomáš Zavoral.

Nejen bouřky, ale také přívalové deště a krupobití nabývají v posledních letech na intenzitě. Přesto nehrozí, že by pojišťovny zvedaly pojistné.

„Pojišťovny tuto situaci spíš reflektují úpravou produktů. Některé pojišťovny zahrnují možnost spoluúčasti pro některá rizika anebo využívají detailnější segmentaci pro stanovení pojistných sazeb u rizikovějších objektů, což se týká zejména záplav a povodní,“ sdělila Jolana Ackermanová z České asociace pojišťoven.

V České republice je to ovšem jiné než v ostatních evropských zemích, kde je živelních pohrom daleko víc a s většími škodami. Tam se pojistné zvedá.

Deštivé počasí zdaleka není u konce. Bouřky se sunou na východ republiky a na Moravě a ve Slezsku se jich dočkají už teď odpoledne nebo k večeru. Ojediněle budou doprovázené přívalovými dešti a kroupami.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme