Ředitel úřadu obviněný z braní úplatků byl dočasně zbaven funkce

Výbor rady regionu Severozápad dnes dočasně zbavil funkce ředitele úřadu rady Petra Kušnierze. Výbor tvoří zástupci Ústeckého a Karlovarského kraje, pro hlasovala většina z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Úřad rozhoduje o evropských dotacích v obou krajích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Zprávách o šesté shrnula nejnovější vývoj kauzy Gabriela Hauptvogelová

Jak ve Zprávách o čtvrté hlásila redaktorka Gabriela Hauptvogelová, výbor rady s okamžitou platností dočasně zbavil funkce ředitele úřadu Petra Kušnierze, který je ve vazbě s obviněním z braní úplatku. Spolu s ním je obviněno dalších 6 lidí.

Obvinění měli údajně ovlivňovat výběr projektů, které dostanou dotace, a uplácet. Výbor bude také jednat s ministerstvem financí o tom, aby obnovilo proplácení dotací z Bruselu, které ministerstvo pozastavilo právě kvůli probíhajícímu vyšetřování. Úřad prozatím povede zástupce Petra Kušnierze Jiří Červinka z Karlových Varů.

I přesto, že korupční kauza nesouvisí s radou regionu Severozápad, obávají se někteří místní politici, že by se mohlo zpozdit čerpání dotací v obou krajích. Jak uvedla mluvčí rady Marcela Klíchová, podle neoficiálních informací o pozastavení čerpání dotací uvažuje také ministerstvo pro místní rozvoj.

Výbor také prodloužil termín podávání žádostí o dotace na projekty rozvoje turistického ruchu a dopravní obslužnosti z 31. března na konec dubna. Podle Klíchové je to jednak kvůli technickým problémům, tak i kvůli probíhajícímu vyšetřování.

Milan Kopp, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme