Řeky se uklidňují: jeden třetí stupeň

Rozvodněné řeky trápily dnes obyvatele západních a jižních Čech. Na řece Radbuze ve Stankově v Plzeňském kraji platí třetí stupeň povodňové aktivity. Voda se tam vylila z břehů a zaplavila louky. Před polednem byl vyhlášen pod nádrží České údolí a do odpoledne platil v Tasnovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

Řeky v západních Čechách jsou stále rozvodněné - situace se ale pomalu uklidňuje. Třetí stupeň - stav ohrožení - už od rána trvá na Radbuze ve Stankově. Podle operačního důstojníka hasičského záchranného sboru v Domažlicicích Václava Konopíka tam ale žádné větší nebezpečí nehrozí. Od pěti hodin od rána poklesla voda o 7 centimetrů, takže už tam nehrozí žádné nebezpečí. Byla vylitá řeka z břehů a nikoho to neohrozilo, že by byl někdo vytopený nebo že bychom někde zasahovali." Na Radbuze v Tasnovicích už průtok klesl na hodnoty druhého povodňového stupně. Dvojka platí i na dolním toku řeky ve Lhotě, ale také na Berounce v Plzni - Bílé Hoře a na Úhlavě ve Štěnovicích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Konopík: Nezasahovali jsme

Na ostatních řekách převládá první, nejnižší stupeň. V jižních Čechách odvolali odpoledne druhý stupeň povodňové aktivity na řece Otavě v Písku. Pohotovost tak v jižních Čechách platí už jenom na Vltavě v Březí. Na mnoha místech v kraji zůstává v platnosti nejnižší stupeň povodňové aktivity, bdělost.

Markéta Kaclová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme