Rychlík na trase Praha - Cheb zpozdil had. Cestujícímu zmizel během jízdy

Zhruba dvacetiminutové zpoždění rychlíku na trase Praha - Cheb způsobil had. Cestující v Karlových Varech nahlásili, že po vystoupení jim chybí nejedovatá užovka. I přes policejní pátrání v následující stanici se ale had nenašel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Užovka červená (ilustrační foto). | Zdroj: Pixabay

„Šlo o rychlík R610 z Prahy přes Ústí nad Labem do Chebu. Cestující s hady vystoupili v Karlových Varech asi deset minut před 15. hodinou a pak si uvědomili, že jim zřejmě jeden had zmizel," řekl serveru iROZHLAS mluvčí Českých drah Radek Joklík. Podle něj není jasné, zda byl had v přepravce a jestli ho cestující měli přímo u sebe.

„Vlak zastavil v další stanici Nové Sedlo, tam zhruba dvacet minut stál a spolu s policií se hledal had. Má jít o nejedovatou užovku. Had se ale nenašel, takže vlak s dvacetiminutovým zpožděním odjel do Chebu. Tam se hledá dál," popsal Joklík. Pokud se plaz nenajde ani v Chebu, pátrací akce podle mluvčího pravděpodobně skončí. Na místě by měla být i odborná odchytová služba.

 

Petra Holinková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme