Setuza zahájila právní kroky proti exekuci

K nařízení exekuce došlo k ní minulý týden kvůli údajně čtyřmiliardovému dluhu, který má firma vůči státu. Majitelé Setuzy chtějí zpochybnit nezávislost soudu. Hlavní výhrady mají k tomu, jak rychle zareagoval na rozhodnutí vlády. Vlastník Setuzy, společnost M.L.Moran tvrdí, že se o exekucích obvykle rozhoduje do 14 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setuza v Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

Předseda představenstva Václav Novák si myslí, že soud pracoval na politickou objednávku: "Nám, jako akcionářům, připadá poněkud podivné, jak rychle, bezproblémově, z našeho pohledu i připraveně, proběhla celá akce."

Podle Václava Nováka je podezřelá především rychlost, s jakou soud k verdiktu dospěl: "Takovýto typ námitky je relativně standardní věcí. My to nebereme jako zdržovací manévr, my to nebereme proto, že se to tak obvykle dělá, my to bereme proto, že ke skutečné podjatosti dochází."

Vedení Setuzy proto k ústeckému soudu podalo námitku. Kvůli podjatosti soudkyně, která exekuci nařídila. O exekuci majetku potravinářské firmy Setuza rozhodl soud minulý týden ve středu na návrh Podpůrného a garančního rolnického lesnického fondu. Podání návrhu schválila ten den vláda. Ve středu večer už byli exekutoři ve firmě.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme