Silnice přikryl nový sníh, MHD v Brně nabírá až půlhodinové zpoždění

Sníh řidičům znepříjemnil středeční ráno téměř po celém Česku. Ledovka, sněhové jazyky, ale i čerstvě napadaný sníh zastavily auta ve Středočeském, Olomouckém, Pardubickém i Královehradeckém kraji. V Praze se ráno na Černém mostě převrátil kamion. Problémy hlásí i České dráhy, a to na trati z Prahy do Kolína. Komplikace má i brněnská městská hromadná doprava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři v Brně přes noc sice vysypali 350 tun soli, pořád to ale klouže. Jeďte opatrně

Silničáři v Brně přes noc sice vysypali 350 tun soli, pořád to ale klouže. Jeďte opatrně | Foto: Tomáš Kremr | Zdroj: Český rozhlas

Sníh ve středu ráno ochromil dopravu na řadě míst po celém Česku. Na silnicích v Jihomoravském kraji je rozbředlý sníh a silničáři upozorňují, aby řidiči byli opatrní.

Silnice z Drnovic do Podomí na Vyškovsku je uzavřena pro vozidla nad 12 tun. Problémy má i MHD v Brně, která kvůli počasí nabírá zpoždění až půl hodiny.Zvýšená opatrnost je nutná i na dálnicích D1, D2, D46 a D52, kde jsou zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Stejná situace je na silnicích I., ale i II. a III. třídy ve všech okresech Jihomoravského kraje.

Mezi Ostravicí a Bílou náklaďáky neprojedou, sníh dělá problémy řidičům na celé Moravě

Číst článek

Komplikace hlásila také doprava ve Zlínském kraji, kde celé úterní ráno hustě sněžilo. Silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Podle Ředitelství silnic a dálnic je pokrývá ujetá vrstva sněhu nebo rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Problémy jsou i v Buchlovských horách, kde ve stoupáních uvízly kamiony.

Podobná situace je i v Královehradeckém kraji. Silničáři tam navíc varují před tvorbou sněhových jazyků. Ve vyšších polohách na Rychnovsku byl sníh na silnicích místy zledovatělý.

Jak informovala Zelená vlna, v Praze se ve středu ráno na Černém mostě převrátil kamion. Na místě se ihned začala tvořit kolona.

Sněží také ve Středočeském kraji, kde jsou sněhové přeháňky hlášeny z dálnice D8, D11 i D4, z Pražského okruhu, Mělnicka, Kladenska, Rakovnicka, Mladoboleslavska, Nymburska, Benešovska, Berounska, Příbramska, Prahy-východ a Prahy-západ. Na D4 leží nová neošetřená vrstva sněhu, dodalo k situaci Ředitelství silnic a dálnic.

České dráhy hlásí problémy na trati z Prahy do Kolína, kde kvůli zavátým výhybkám v Kolíně nabírají vlaky až čtyřicetiminutová zpoždění.

Dopravu komplikuje ledovka. Problémy jsou hlavně ve středních, jižních a západních Čechách a také na Vysočině

Číst článek

Problémy přetrvávají i na Vysočině, kde jsou chemicky ošetřované hlavní tahy mokré nebo s rozbředlým sněhem. Vozovky nižších tříd navíc pokrývá ujetá vrstva sněhu a sjízdné jsou jen s opatrností, řekl Tomáš Krejčí z dispečinku krajské správy a údržby. Oproti úterý, kdy v kraji místy hustě sněžilo a tvořily se sněhové jazyky, je podle něj dnes situace na silnicích podstatně lepší.

Husté sněžení v noci na středu zasáhlo také Olomoucký kraj. Od úterního rána v regionu napadlo až 15 centimetrů sněhu. Dálnice D35, kterou v úterý večer u Velkého Újezdu na Olomoucku zablokoval havarovaný kamion, už je ale průjezdná.

„Všechny silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, všude je ale sněhová kaše. Lepší situace je na silnicích první třídy, kde je větší provoz automobilů. Nyní už sněží jenom drobně," uvedl dispečer přerovské správy silnic.

Vozovky v Jihočeském kraji jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Mnohde na nich leží rozbředlý sníh. Dispečink jihočeské správy a údržby silnic také upozorňuje na přetrvávající sněhové přeháňky na Českobudějovicku a Prachaticku.

Ledovka na Karlovarsku zaskočila řidiče i silničáře, způsobila dopravní nehody i kolony

Číst článek

Rozbředlý sníh leží na vozovkách na Českobudějovicku, Táborsku nebo Jindřichohradecku. Některé silnice nižších tříd v okresech Písek, Tábor a Jindřichův Hradec zase pokrývá ujetá vrstva sněhu.

Sněhové přeháňky jsou stále i v Libereckém kraji. Tam do středečního rána napadly až tři centimetry sněhu a místy se stále objevují sněhové přeháňky. Teploty klesají až k minus osmi stupňům. Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré po chemickém ošetření, místy ale mohou být zbytky sněhu, které kloužou. Všechny silnice jsou sice průjezdné a sjízdné, silničáři ale doporučují zvýšenou opatrnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme