Silvestrovských ohňostrojů bude méně než loni, města je ruší kvůli financím

Čím dál více měst ruší tradici půlnočních silvestrovských ohňostrojů. Důvodem jsou finance. Některé obce totiž musí šetřit a seškrtávají nejméně důležité položky, mezi které silvestrovský ohňostroj patří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Méně půlnoční podívané bude třeba na severu Moravy nebo na Českolipsku. I v těchto regionech bude ale na co koukat. O půlnoci se rozsvítí ohňostroj nad Kravařemi, Novým Borem, další bude k vidění dokonce na autobusovém nádraží v Dubé.

Města také přesouvají časy ohňostrojů. Mnohde už to není půlnoční zábava. Radnice chtějí na barevnou podívanou přilákat co nejvíc lidí, a tak spouští světelné show v jiných časech než o půlnoci.

Například v Novém Jičíně přesunuli ohňostroj už na 20. hodinu. Naopak mezi poslední půlnoční vytrvalce patří například Havířov.

„Návštěvníky čeká tentokrát téma filmových melodií. Bude to stát skutečně za to,“ říká za organizátory ohňostroje Jiří Paš.

Ohňostroje v Česku ovlivňuje i zahraniční konkurence. Například v Českém Těšíně budou létat rachejtle později kvůli konkurenci z polské strany a třeba v Opavě si ho užili už na Mikuláše.

V Praze se tradiční novoroční ohňostroj neruší. Jen se ten letošní po letech, kdy světlice a rachejtle vylétávaly z pontonu na Vltavě, vrací zase zpátky na Letnou.

Potrvá 15 minut a bude se skládat z deseti částí, které mají postupně gradovat. Na večerní obloze se má v šest večer objevit například téma květin, bílých grošů a stříbrných tolarů nebo Golema.

Marcela Hálová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme