Školy dostanou do konce prázdnin výsledky maturit po jednotlivých třídách a oborech

Střední školy dostanou od ministerstva školství do konce prázdnin závěrečnou analýzu výsledků státních maturit za jednotlivé třídy a obory. Ředitelé škol i učitelé tak dostanou zpětnou vazbu a budou vědět, v čem mají jejich žáci mezery, ale i to, v čem jsou naopak dobří. Ministerstvo školství také oznámí, co konkrétně se změní u státních maturit na jaře 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita 2011 (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Podle ministra školství Josefa Dobeše se letošní podoba státní zkoušky zafixuje na další dva roky. „To znamená, že nebude další třetí povinný předmět, nebude informatika a další předměty, což by státní maturitu ještě více administrativně zatížilo. Takže věřím, že parlament toto schválí tak, abychom měli opět český jazyk povinně a volbu mezi cizím jazykem a matematikou a těch pět variant cizího jazyka,“ přiblížil ministr.

Změny se dotknou hodnocení písemných prací. Ty budou nově opravovat učitelé z jiné školy. Změní se ale třeba i pořadí zkoušek.
Maturanti budou nejdříve vyplňovat didaktické testy a psát slohové práce. Až pak je čekají ústní zkoušky před komisí.

Nezmění se přeprava maturitních testů, další tři roky je bude do škol dovážet stěhovací firmy. Až vyprší tato smlouva, mohly by být maturity online.

Klára Bílá, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme