Škrty mohou podle odborů ohrozit bezpečnost občanů

Na úterní demonstraci proti vládním škrtům čekají odboráři až 20 000 lidí. Pokud ale vláda neustoupí, plánují odborové svazy další akce včetně stávky. Vládní škrty mohou podle policejních a hasičských odborů mohou ohrozit bezpečnost občanů. Jestliže v důsledku snížení mezd odejde až 6000 policistů a 400 hasičů, budou se podle odborů zavírat hasičské stanice a technika bude chátrat. Odboráři také varují, že policie nebude schopna zajistit bezpečnost obyvatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Odborového svazu hasičů Jindřich Zdeněk Oberreiter.jpg | Zdroj: ČTK

„Pokud budou chybět peníze na provozní a investiční prostředky, nebude na provozní výdaje, pohonné hmoty. V podstatě nebudou peníze na obnovu techniky a na nákup nových cisteren a nové výškové techniky,“ řekl předseda Odborového svazu hasičů Jindřich Zdeněk Oberreiter.

Ministr vnitra Radek John ubezpečil, že veřejnost úspory na práci policie nepozná. Předseda Odborového svazu hasičů je však v tomto ohledu skeptický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Odborového svazu hasičů Jindřich Zdeněk Oberreiter v pořadu Stalo se dnes Radiožurnálu.mp3

„Věřili bychom tomu rádi, ale na základě včerejších informací jsme se dozvěděli, že by mohlo dojít až k zavírání stanic. To by s sebou přineslo prodloužení dojezdových časů a snížení standardů, na které jsou občané zvyklí,“ uvedl.

Ještě před úterní demonstrací se podle jeho slov v pondělí uskuteční jednání o platech občanských zaměstnanců, příslušníků policie a příslušníků hasičského sboru.

„V podstatě tou demonstrací chceme upozornit na to, že pakliže veškerá jednání ztroskotala, musíme upozornit občany, že jim hrozí určité nebezpečí s že musejí počítat s tím, že zřejmě nebude stoprocentně zajištěna jejich bezpečnost,“ doplnil předseda odborového svazu.

Za úspěch demonstrace by považoval návrat k jednání a alespoň náznak zmírnění škrtů. V případě neúspěchu Odborový svaz hasičů uvažuje o další demonstraci.

Jan Richter, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme