Soud: Lékař smrt mladého fotbalisty nezavinil

Okresní soud v Náchodě dnes v hlavním líčení zprostil obžaloby lékaře místní nemocnice Ladislava Cejnara. Ten byl podezřelý, že v prosinci 1999 zavinil smrt sedmnáctiletého fotbalisty. Mladík v náchodské nemocnici podstoupil běžnou operaci kolena, lékař ho ale údajně předávkoval tišícími prostředky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

V obžalobě se uvádí, že sedmapadesátiletý lékař předávkoval mladíka analgetiky na zmírnění bolesti po operaci, podle soudkyně Olgy Galové se ale vinu anesteziologa nepodařilo jednoznačně prokázat. K pochybení podle ní došlo spíše následně na ortopedickém oddělení, kde lékaři nenaordinovali nepřetržitou pooperační kontrolu.

Na základě výpovědí lékařů, sester i soudních znalců soud proto při dnešním líčení rozhodl, že se obžalovaný anesteziolog zprošťuje obžaloby pro jednání, které je uvedeno ve výroku obžaloby a ve kterém byl spatřován trestný čin ublížení na zdraví. Rozsudek ještě není pravomocný, státní zástupkyně se proti němu na místě odvolala.

Operaci podle vyjádření nemocnice neprovázely komplikace. Přesto se asi půl hodiny po zákroku pacientovi zastavilo srdce a přestal dýchat. Lékaři ho oživili a přeložili na anesteziologicko-resuscitační oddělení. Další den byl převezen do pražské nemocnice Na Homolce, kde necelé dva týdny po operaci zemřel.

Jana Tomková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme