Soud osvobodil jednoho z údajných vůdců ruskojazyčné mafie

Pražský Městský soud nepravomocně osvobodil údajného šéfa zločineckých skupin ze zemí bývalého Sovětského svazu. Takzvaný "vor v zakoně" Andranik Soghojan si měl podle obžaloby objednat vraždu arménského podnikatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andranik Soghojan (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Podle žalobce si Soghojan vraždu objednal v roce 2007. Najatý vrah ale omylem usmrtil řidiče společnosti Sazka a v centru Prahy pobodal dalšího muže.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozhodnutí soudu informovala reportérka Květa Moravcová ve Zprávách o čtvrté

Spolu se Soghojanem se dnes dostali na svobodu další čtyři členové ruskojazyčné skupiny. Soudce Městského soudu v Praze svůj verdikt odůvodnil nevěrohodností klíčového svědka Tagira Tarsžojeva.

Tarsžojev přijel do České republiky, aby tady získal trvalý pobyt. Kvůli tomu také spolupracoval s Bezpečnostní informační službou, která ho platila za rozkrytí trestné činnosti v uprchlickém táboře, kde svého času žil. Na této trestné činnosti se ale měl sám podílet.

Státní zástupce Vladimír Mužík se vůči osvobozujícímu verdiktu odvolal, i když přiznává, že se takový rozsudek dal čekat:

"Od začátku jsem věděl, že situace je důkazně komplikovaná. To znamená, i toto byla jedna z možných variant, že dojde ke zproštění z obžaloby.“

Případem se teď bude zabývat pražský Vrchní soud. Na další líčení budou údajní členové ruskojazyčného gangu čekat na svobodě, protože soudce je dnes s okamžitou platností propustil z vazby. S výjimkou Magomeda Alijeva, který si odpykává 3,5 letý trest za vydírání.

Vyhlašování rozsudku pražského Městského soudu doprovázela, stejně jako minulá líčení, mimořádná bezpečnostní opatření. Jednání se z tohoto důvodu konalo v budově Vrchního soudu v Praze.

Květa Moravcová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme