Soud poslal muže, který držel děti v garáži, do vazby. Přiznal se, hrozí mu 8 let vězení

Případ údajného únosu dvou dětí má první soudní verdikt. Krajský soud v Ústí nad Labem poslal muže, kterého policie ze zločinu obvinila, v sobotu do vazby. U soudu se Zdeněk H. přiznal, že unesl dvě děti a držel je v garáži. Rozhodnutí je pravomocné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk H., který deset dní držel v garáži ve Střekově dvě děti | Foto: Lucie Valášková

Zdeněk H. je obviněný z vydírání, omezování osobní svobody, ohrožování výchovy mládeže a šíření pornografie. K zadržování dětí v garáži na Střekovsku se sám přiznal. Hrozí mu až 8 let vězení.

„Obviněného vzal do vazby z důvodu vazby útěkové a z důvodu vazby předstižné. Existují obavy, že pokud bude ponechán na svobodě, mohl by utéct nebo skrývat, protože mu hrozí vysoký trest odnětí svobody. A z důvodu vazby předstižné proto, neboť hrozí důvodná obava, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, pro kterou je stíhán," řekl státní zástupce Pavel Kaláb.

Zdeněk H. podle slov státního zástupce vypovídal. Soudní jednání trvalo téměř dvě hodiny. Další informace k případu zveřejní kriminalisté v úterý na tiskové konferenci.

Policie ve středu našla v garáži na Střekovsku třináctiletou dívku a šestnáctiletého chlapce. Děti byly pohřešovány od 28. srpna do 7. září. K místu, kde byly ukryté, dovedl rodiče dopis, který poslal chlapec své rodině. Únosce dětem fyzicky neublížil.

Garáž se podobala malé garsonce. Byly v ní připravené matrace, přikrývky, konvice a hračky pro děti.

Lucie Valášková, Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme